Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter

23.kapitola-Lucius Malfoy

Takže tady je další kapitolka

Harry vyšel ze společenské místnosti a rozešel se přímo k východu z hradu. Přešel skrz celý hrad. Vyšel ven a šel rovnou k jezeru. Posadil se na jeden balvan a pozoroval měsíc , který se odrážel od hladiny jezera.

Je úplněk. Uvědomil si náhle Harry a v tu samou dobu se z lesa ozvalo zavití.

Harry nějakou dobu uvažoval nad tím , co se v poslední době stalo. Konečně mám rodinu. Nad tímto uvědoměním se musel pousmát. Vstal z balvanu a začal se jen tak procházet po pozemcích Bradavic. Ani si neuvědomil , že již překročil hranice , když se za ním ozval pro něho velice známý hlas.

„Ale , ale………..pan Potter. Co chlapec , který přežil , dělá v tuhle hodinu venku? Hmm? Copak nemůžete spát?“

Harry se otočil a v tu chvíli se jeho pohled střetnul s pohledem šedých aristokratických očí Luciuse Malfoy.

„Malfoy!“ vyprskl , jako by to slovo bylo to nejhorší.

Malfoy nebezpečně přimhouřil oči a přešel pár kroků blíže k Harrymu.

„Chceš si hrát na hrdinu co , Pottere? Ale nemyslím si , že zrovna teď je na to ta nejlepší chvíle. Jseš tu sám a …….“

„A co? Hmm? Co my chcete udělat no? Ach málem bych zapomněl. Vždyť vy jste jeden z těch patolízalů , co chodí za svým „páníčkem“ jako ocásek a div mu nelízají zadek! Jakže si to říkáte? Smrtijedi ach ano….“ Harry nevěděl co to do něho vjelo. Nechápal proč se snaží Malfoy ještě více naštvat , když už i tak byl ve velkém průšvihu. Nenápadně svíral hůlku v ruce , kdyby už to Malfoy nevydržel a zaútočil , aby se mohl bránit.

„Co si to dovo…..“ dál už to nedořekl , protože se za ním ozval sice velice tichý , ale přesto nebezpečný a hodně rozčílený hlas profesora lektvarů.

„Luciusi , být tebou , tak tu hůlku schová a co nejrychleji se udsuď klidím.“

Když se Malfoy otočil za hlasem , Severus ukázal Harrym , aby šel k němu. Harry neváhal ani chvíli , a rychle k němu přeběhl.

„Ale , ale , kohopak to tu máme.“ Řekl jízlivě Malfoy. „Že by zrádce. Pánovi zla je velice líto , že jsi se ještě neukázal. Tak rád by ti osobně poděkoval za tvoje věrné služby jemu.“

„To nepochybuji.“ Řekl sarkasticky Severus.

„Tak ty teď zastáváš stranu dobra a toho pošetilého starce Severusi? Ach jak hluboce jsi klesl.“

„Rozhodně né hloubš než vy“ nevydržel už déle být zticha Harry. Severus po něm hodil nebezpečným a zároveň varovným pohledem.

„Koukám Pottere , že vám za těch posledních pár měsíců co jsme se neviděli , narostl hřebínek a to by se Pánovy zla jistě nelíbilo.Apropó , když už jsme u našeho posledního setkání……….jak jste si užil smrt vašeho kmotra Pottere?“

Harry zatnul zuby a vztekle se na Malfoy podíval.

„A jak jste si vy užil pobyl v Azkabanu?“ procedil skrz zuby. To už na Mylfoye bylo moc.

„Crucio“ seslal na Harryho kletbu ve stejný okamžik , jako Severus „Expeliarmus“ na něho.

Malfoyovi vyletěla hůlka z ruky a on sám odletěl několik metrů dozadu , zatím co Luciusova kletba letěla na Harryho. Než však k němu stačila doletět , ho Severus stáhnul k sobě.

Než se Malfoy stačil vzpamatovat , ho Severus svázal a omráčil. Pak se otočil na Harryho.

„Jdi okamžitě do hradu. Do mých komnat a počkej tam na mě než se vrátím.“ Zašeptal nebezpečně.

Harry se trochu přikrčil.

„A-a k-kam jdeš?“ odvážil se zeptat.

„Do. Toho. Ti. Nic. Není.“ Odsekával jednotlivá slova Severus. Měl o Harryho velký strach , když ho tu viděl stát s Malfoyem , který na něho mířil hůlkou , v tu chvíli by se v něm krve nedořezalo. Svůj strach se však snažil ukrýt za masku vzteku a zatím se mu to celkem dařilo.

Musel si o tom s Harrym promluvit. Nechápal , co tu dělal. Teď však musel Malfoy dopravit do Azkabanu.

„Ale , já jen ….“

„Běž do hradu! A říkám ti to naposledy.“ Všiml si slz , které se Harrym začaly hromadit v očích , ale teď vážně na to neměl čas.

Harry se rychle otočil a rozeběhl se přes pozemky zpátky k hradu.

Severus ještě chvíli pozoroval vzdalující se záda svého syna , ale pak popadl Luciuse a přemístil se s ním na ministerstvo.

Poslední komentáře
08.06.2012 14:14:23: OMG OMG OMG, simply found out dessert dough cupcakes online.. CookieAddictss,... seo sem
09.08.2009 20:56:43: Ahoj, promiň, že otravuji s reklamou. Pokud se chceš dozvědět něco zajímavého, koukni na náš web. Př...
07.04.2008 16:28:05: smiley ohoo, tak jsem se dostala na tvoje stránky- čirou náhodou- a vidím, že jsem udělala dobře... Má...
06.04.2008 22:45:40: dúfam že Malfoy v Azkabane aj chvíľu pobudne kapča bola pekná teším sa na dalšiu kapču a konfrontác...
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.