Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

1.kapitola-Grimmauldovo náměstí

Takže  toto je moje prvotinka.........tak mě za to prosím neukamenujte..........jinak za komentíky vám budu vděčná...........a klidně kritizujte aspoň budu vědět co mám zlepšit nebo zda mám přestat psát úplně .....Radusha
Ráno Harryho probudilo ťukání do okna.Harry se tam podíval a spatřil Hedviku,jak se snaží dostat dovnitř.Vstal z postele,protáhl se a šel otevřít okno.Hedvika vletěla dovnitř a sedla si mu na rameno.Natáhla k němu nožku,na které-jak si Harry všiml- měla přivázaný dopis.Odvázal jí ho a pohladil ji po hlavičce.Sova ho něžně klovla do ucha a letěla si sednout na klec.Harry si sedl na postel a otevřel dopis.

Ahoj Harry,

tak nejdřív ti přeju všechno nejlepší k narozeninám.Dárek ti dám až přijedeš.Kámo, koukej si jít okamžitě sbalit všechny věci,protože odpoledne si pro tebe má přijít někdo z řádu a vezmou tě na ústředí.

                                                                                       Čau Ron

Harry při čtení dopisu musel usmívat.Vytáhl kufr a začal si balit věci.Při balení si znovu přemítal co mu Ron v dopise psal.Odpoledne si pro něj přijde někdo z řádu.Ale kdo? To netušil.Mají ho odvést na ............. ústředí.Harry se zastavil v půli pohybu.Oni ho chtějí vzít do Siriusova domu.Do domu jeho kmotra.Do domu jeho kmotra,který zemřel jen kvůli němu.Do domu kam už se nikdy nechtěl vrátit.Jeho nálada najednou klesla na bod mrazu.

Zrovna zavíral víko kufru,když uslyšel zvonek domovních dveří.Řád.Došlo mu.Ale to nebylo to jediné co mu došlo.Došlo mu ......... "Pottere!!!!!Okamžitě pojď dolů!!Hned!" Ušklíbl se a šel dolů.Když scházel ze schodů,všiml si strýčka Vernona,jak stojí pod schody a je celý rudý vzteky.Teta s bratránkem vykukovali škvírkou v kuchyňských dveřích.Pak mu pohled padl na dva kouzelníky,kteří stáli u dveří.Jeden,který se na něj usmíval-Remus Lupin-a druhý,který na něj shlížel tím nejvíc opovrhujícím pohledem-Severus Snape.Zamrazilo ho.Vzpomně si na dopis od své matky.V očích se mu objevil hrozný smutek a bolest.Z těchto myšlenek ho vytrhl až hlas strýčka Vernona. "Pottere,nezapomněl jsi nám náhodou něco říct??"Vztek z něj přímo čišel. Harry si povzdechl.Proč??Proč zrovna před Snapeem??  "Omlouvám se strýčku Vernone.J-Já.........no.........víš.......dopis mi přišel teprve dnes ráno.Když jsem si ho přečetl,začal jsem balit.Zrovna jsem si zavíral kufr a chtěl jsem ti to jít říct,ale..... no............zrovna jsi mě zavolal.Vážně se omlouvám.Už se to víckrát nestane." Sklopil hlavu a čekal,co strýček řekne.Věděl,že to jen tak nenechá. "To máš pravdu Pottere.Už se to víckrát nestane.Ty si totiž těď dojdeš pro svoje věci a s tady těmi .......... těmi .......... no.........prostě s nimi odejdeš a už se sem nikdy, opakuji NIKDY nevrátíš.Už se k mému domu ani nepřiblížíš!Rozumněl jsi mi?!Pokud mne neposlechneš,doufám.že si ještě pamatuješ co se ti stane!?!" Harry polkl. Ano to si moc dobře pamatoval.Rychle se otočil na Rema a řekl mu že si jde pro věci.

Vernon se jen ušklíbl a šel do obýváku.Oba kouzelníci nemohly uvěřit tomu,co právě viděli.Ani jeden nebyl schopen slova.Asi po pěti minutách Harry i s věcmi scházel ze schodů.V jedné ruce nesl těžký kufr a Hedvičinu klec-Hedvika letěla napřed.A v druhé ruce nesl koště.Hned jak vyšli z domu,zamířily do jedné z postraních uliček.Když se Snape otočil,všiml si Harryho bolestivé grimasy.Harry ucítil něčí pohled a tak zvedl hlavu.Když si uvědomil,že ho sleduje Snape,snažil se bolest zad zakrýt.Pozdě.Snape k němu přešel a všechny jeho věci zmenšil.Harry s tichým "Děkuji" si je dal do kapsy.

Po přemístění na Grimmauldovo náměstí,se všichni tři zastavily před domem číslo 12.Remus i Snape se rozešli do domu.Harry však zůstal stát namístě.Nemohl se ani hnout.V mysli se mu odehrávali všechny vzpomínky na jeho kmotra.Po tvářích mu začali stékat slzy.Když si Severus všiml,že Potter se stále ještě nerozešel,otočil se na něj. "Pottere,co to tam ksakru vyvádíte?Pojďte dovnitř.Nebo snad čekáte až sem příjdou smrtijedi?" Harry neodpovídal.Severus si a teď všiml těch slz,co kanuly chlapci po tvářích.Přešel tedy k němu. "Pottere?Co se stalo??" Harry zvedl uplakanou tvář a podíval se Severusovi do očí. "J-Já.......já t-tam n-nemůžu j-jít ...... n-nejde to.........n-nedokážu t-to." zavzlikal.Snape si povzdechl. "Pottere, nevykládejte hlouposti.Tím že tady budete stát a odmítat jít do toho domu,svému kmotrovi život nevrátíte.Dokažte že nejte jako váš otec.Dokažte že nejste slaboch." Čekal že Potter začne vyvádět.Čekal že začne obhajovat svého otce.To se však nestalo.Potter se jen ušklíbl,setřel si slzy a šel do domu číslo 12.Snape ho po pár vteřinách následoval.

Když Harry otevřel dveře do kuchyně,naskytl se mu úžasný pohled.Celá kuchyně byla nádherně vyzdobená.Udělal dva kroky vpřed a ze všech stran se ozvalo hromadné "VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM HARRY!!!!!" Harry nevěděl co na to říct.Než však stačil cokoliv vymyslet,ocitl se v obětí paní Weaslyové. "Drahoušku,všechno nejlepší.Jsem tak ráda,že jsi tady s námi." Harry se už ani nesnažil počítat v kolika obětích se ocitl.

Po oslavě byl tak unavený,že ani nevěděl jak se dostal do postele.Prázdniny na ústředí mu utekly hrozně rychle.Už jen týden a pojede zpět do Bradavic.Ráno při snídani jim paní Weaslyová oznámila,že odpoledne se jde na Příčnou ulici.

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.