Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

12.kapitola-Štědrý den

Tak dneska ještě jedna kapitolka

Druhý den ráno,když se Harry probudil,nevěděl kde je.Když se však rozhlédl po místnostni ve které se nacházel,začalo mu to docházet.Podíval se na druhou postel,kde by měl ležet Sam,ale ta byla prázdná.Nejspíš už šel dolů.Převlékl se tedy a sešel dolů.Nejprve to vzal přez koupelnu,kde provedl ranní hygienu a pak se vydal do kuchyně.

Když vešel do kuchyně,okamžitě se na něho všichni podívali.

„Dobré ráno“Popřál rozpačitě.

„Dobré ráno Harry.Posaď se.Co si dáš ke snídani?“Okamžitě ho začala obskakovat Samantha.

„Mohu poprosit o toust s marmeládou a dýňový džus?“Zeptal se potichu.

„Ale jistě že.Hned to bude.“

„Dobré ráno Hary.Tak jak si se vyspat?“Zeptal se Severu.

„Dobře pane.Děkuji.“odpověděl Harry a napil se džusu,který před něj postavila Sam.

„Ahoj Harry.Půjdeš s námi po snídani pro stromeček?“otázal se Sam a bylo na něm vidět,že už se nemůže dočkat.

„No já…“začal Harry.Nebyl si jistý co má odpovědět.Nebyl si jistý,zda by to Snapeovi nevadilo.Ještě nikdy nebyl vybírat stromeček.

„Samozřejmě že půjde s námi Same.“Odpověděl Severu.Na Harryho tváři se rozlil šťastný úsměv.

„Ale ne že ho budete zase vybírat 3 hodiny jako posledně a vůbec mi nepomůžete.“Upozornila je okamžitě Samantha,která zrovna před Harryho pokládala talíř s jeho snídaní.

„Ale zlato to přece není pravda.“Namítl Severu.

„Severusi,chceš si to snad letos vyměnit?Já s chlapci pro ten stromek klidně zajdu.“řekla Sam sametovým hlasem.Na Severusovi tváři se objevilo zděšení,což oba chlapce rozesmálo. Severu jim chtěl něco říct,ale když viděl,jak v Harryho očích plápolají plamínky radosti, nechal to být.

 

+++++++++++++++++++++

 

Po snídani se tedy vydali do lesa,který byl nedaleko vesnice,pro stromeček.Netrvalo jim dlouho,než ho vybrali a už se vraceli domů.Severus nechtěl pokoušet Samanthinu trpělivost.

„To už jste doma?“podivila se Sam.

„Jistě,přece by jsme tě tu nenechali samotnou se tady dřít.“odvětil Severus.

„To seš ale hodnej Seve.Tak mi pojď pomoct do kuchyně.Kluci ten stromeček ozdobit zvládnou sami. Že jo kluci?“po přikývnutí obou chlapců,chytla Sam Severuse za ruku a táhla ho do kuchyně.Severus hodil na chlapce prosebný pohled.Samuel jen pobaveně zakroutil hlavou,ale Harryho bavilo vařit a docela mu to i scházelo a tak se rozhodl.

„Samantho,nemohl bych vám v kuchyni pomoct já?“hodil na Sam prosebný pohled.Severus zvedl tázavě obočí a Samantha si Harryho chvíli jen prohlížela.

„Tebe to baví že jo?“Severus i Samuel se na ni zaraženě podívali,ale Harry přikývl.

„Tak pojď.A ty Seve jdi pomoct Samovi s tím stromečkem.“Zavedla Sam Harryho do kuchyně.

 

+++++++++++++++++++++

 

Bylo pět hodin odpoledne a všichni usedaly ke stolu.

Harry se cítil zvláštně.Ještě nikdy neslavil Vánoce.Nikdy se necítil tak krásně jako teď.Ta pohoda,klid a hlavně….láska,která zaplňovala celý tento dům.Bylo to první místo kde se cítil jako doma.Tedy kromě Bradavic.Ale tohle bylo něco úplně jiného.

Když už měly skoro dojedeno,Sam se začal všelijak vrtět.Zkrátka se už nemohl dočkat až bude rozbalovat dárečky.Všichni na něho s pobavením hleděli.

„No tak.Už pojďte.Dojíte to pak!“začal žadonit Sam.Severus se Samanthou se na sebe podívali a Severus po chvíli s úsměvem přikývl.Sam okamžitě vyletěl ze židle a už si to hnal do obývacího pokoje ke stromečku.Ostatní ho se smíchem následovali.

Severus Harrymu pokynul aby se posadil k Samovi ke stromečku.Začali si rozdávat dárky.

Severus dostal od Samanthy stříbrný náramek ve tvaru Hada,který se obtočí kolem ruky a pak to vypadá jako by si jedl ocas.Sam s Harrym mu společně koupily knihu o lektvarech.

Samantha dostala od Severuse dostala překrásný náhrdelník.Od Sama náramek,který se hodil právě k tomu náhrdelníku a od Harryho dostala prstýnek taky k náhrdelníku.(že by nakupovali společně??:-))

Sam dostal od rodičů spousty oblečení a knihu o famfrpálu.Harry mu koupildvě knihy a to knihu o Lektvarech a druhou o Nejvzácnějších kouzelných tvorech.

Harry dostal od Severuse a Samanthy knihu o černé a bílé magii.O Sama dostal náramek s kamínkem,který měl i Sam.Kamínek kdyby se jednomu z nich něco stalo by začal červeně zářit.

Pod stromečkem ležel již poslední balíček,který patřil Harrymu.Harry ho začal rozbalovat. Byla to nějaká kniha.Z balíčku vypadl ještě jeden lísteček na kterém stálo:

           

            Milý Harry!Přeji ti krásné Vánoce.

            Myslím že bych ti měl říct něco o tom dárku co jsem ti poslal.

Když jsem po smrti Sírius vyklízel na Grimmauldově náměstí jeho pokoj,našel jsem tam toto album.Myslel jsem si že by Sírius určitě chtěl,abys ho dostal ty a proto ti ho posílám.

Mám tě rád
Remus Lupin

 

Harry si vzal do rukou album a opatrně ho otevřel.Hned na první straně byla fotka na které stály Lily,která držela malé miminko,hned vedle ní stál James s rukou okolo jejího pasu,vedle něho stál Sírius a za nimi stál Remus a Brumbál.

Harrymu začali po tvářích stékat slzy.Vypadali tak šťastně.Sam se přisunul k Harrymu a podíval se na fotku.

„To jsou tvoji rodiče Harry?“zeptal se ho.

„Jo.To je maminka,t-táta,to byl můj k-k-kmotr…..tady to je Remus Lupin,ve třetím ročníku mě učil OPČM no a ředitele znáš.“začal vyjmenovávat a přitom ukazoval na jednotlivé osoby.

„Omluvte mě,ale jsem unavený,půjdu si lehnout.Děkuji………..za všechno.“Postavil se a odešel do pokoje.

„Zatracenej Lupin!!Tohle může napadnout jen jeho.To mu to nemohl dát až po Vánocích?!“ rozčiloval se Severus.

„Seve,možná by jsi se měl jít za ním podívat.“Navrhla Samantha.Za těch pár dní co tu Harry byl si ho zamilovala a začalo ho brát jako by byl její syn a bolelo jí vidět ho jak trpí.Severus přikývl a šel za ním.

 

 

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.