Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

13.kapitola-Útěcha

Takže lidičky...........dávám vám sem další kapitolku......další by měla být příští výkend,ale nic neslibuju....teď jsem byla 14 dní nemocná,takže budu toho mít ve škole hodně na dohánění..ale kapitolka snad bude

Severus vyšel schodiště a zaklepal na dveře pokoje ve kterém se nyní nachází Harry. Po tichém „Dále“ otevřel dveře a vešel dovnitř.Harry seděl na posteli,nohypokrčené a přitažené až k bradě a po tvářích mu stékaly slzy.Severus přešel k posteli a posadil se vedle Harryho.

Nevěděl jak by se měl k němu chovat.

 

Kdyby to byl Sam…

Tak by jsi ho objal

Hm možná

Ne určitě

Dobře,dobře ale Sam je můj syn…

Ale to Harry taky

Jo já vím

Vážně?že sem si toho ještě nevšiml

A vůbec co ti je do toho

Hodně.Jelikož já jsem ty

Hm to mám radost.A koukej zmizet musí přemýšlet

A ty to umíš?

ZMIZ

No jo už mizim

 

„Harry?.......Jsi v pořádku?“

Harry si setřel slzy a posadil se vedle Severuse. „A-ano pane profesore.“

Severu si nebyl jist co by měl říct či udělat.V místnosti zavládlo tíživé ticho,které přerušilo až Harryho tiché vzliknutí„Chybí mi.“

Severu ani nevěděl jak se to stalo,ale v další chvíli už Harryho držel v náručí a šeptal mu slova útěchy.

Harry se v tu chvíli cítil tak nějak zvláštně.Ještě nikdy ho takhle nikdo neobjímal.On ho vlastně vůbec nikdo neobjímal ani jinak.Nebylo to špatné jen………..zvláštní.Ve Snapeovo náruči se cítil chráněný,svým způsobem i šťastný,ale hlavně…hlavně se cítil chtěný.Přitisk se ještě víc na Severusovu hruď a pevně se ho chytil,jako by se bál,že by se mohl vytratit.A to on nechtěl.Ne teď.Už nikdy.

 

+++++++++++++++++++++++

 

Uplynulo několik minut a Severus si uvědomil,že Harry usnul.Opatrně,tak aby ho neprobudil, ho uložil do postele,pořádně ho přikryl a postavil se.Chvíli ho ještě pozoroval,pak se pousmál dal mu pusu na čelo a odešel z pokoje.

Sešel dolů do obývacího pokoje.Na pohovce seděla Samantha i se Samem a potichu si o něčem povídali.Když si Samantha všimla Severuse hned se ho zeptala.

„Jak je na tom?“ Sam,který si otce doposud nevšiml,protože byl k němu otečený zády,se na něho také otočil a čekal co řekne.

„Spí“ to bylo vše co řekl.Přešel k baru a nalil si do skleničky skotskou.Přešel ke křeslu,které bylo naproti pohovce a posadil se.Pak se podíval na Sama. „A ty by jsi si už měl jít také lehnout.Je už dost pozdě.“ „Ale tati.Zas tak hodně není a já si chci s vámi ještě povídat.“ Začal odporovat Sam.Ale byl hned přerušen Samanthou. „Tvůj otec má pravdu Same.Je už hodně hodin a zítra je taky den tak alou do postele.“ Sam se zaškaredil,ale zvedl se. „Hm tak dobrou noc.“ A odešel do svého pokoje.

Po odchodu Sama se Samantha zvedl z pohovky ,stoupla si za křeslo a začala Severuse masírovat.Po chvíli,jelikož byly oba dost unavení,se i oni zvedli a šli spát.

 

++++++++++++++++

 

Harry se ráno probudil hodně brzo.Venku byla ještě tma.Chvíli ještě ležel v posteli,ale když usoudil,že už stejně neusne,převlékl se a šel dolů do kuchyně.Když vešel do kuchyně,překvapilo ho,že se tam svítí.U stolu seděl Severus s Hrnkem černé kávz a nepřítomným pohledem.Bylo zjevné,že přemýšlí a Harryho si ještě nevšiml.

„Dobré ráno,pane profesore.“ Rozhodl se Harry,že mu dá o sobě vědět.

Severu sebou cukl,jak byl přerušen tok jeho myšlenek. „Harry?..Dobré ráno.Jakto že už jsi vzhůru?“

Harry pokrčil rameny. „Nevím.Nemohl jsem spát.“ Severu mu pokynul k jedné židli a tak se Harry posadil. „Nedáš si čaj?“ Harry se usmál.Byla mu celkem zima a tak přikývl a dodal. „Rád…Děkuji“ Severu se tedy postavil a uvařil Harrymu čaj (samozřejmě že za pomoci magie) Postavil ho před něho a znovu se posadil.

Harry si vzal hrneček do obou rukou a zahříval se o něho.Severus si toho všiml a tak se zeptal. „Je ti zima?“ „Trochu“ přiznal se Harry.Severus tedy mávl hůlkou a v kamnech se zatopilo.Pak už jen nějakou dobu oba seděli ponořeni každý do svých vlastních myšlenek.

Po chvíli se Severus odhodlal a řekl Harrymu nad čím celou dobu přemýšlel.

„Víš Harry…….přemýšlel jsem….no nad tím …dopisem co jsi dostal od Lily a…….“

„Pane já……“ snažil se ho Harry přerušit,ale severu se nenechal.

„Počkej Harry,nech mě domluvit prosím……..takže ..přemýšlel jsem nad tím a už vlastně celkem dlouho.Nejprve jsem tomu nechtěl uvěřit,ale……..víš chtěl jsem to tajit..“ odmlčel se na chvíli Severu,ale když viděl slzičky,které se začali třpytit v Harryho očích,rychle pokračoval. „ale přišel jsem na to že to nemá smysl.Nemá smysl dělat,že se nic nestalo.Protože ono se stalo.Za těch pár dní co jsme strávily společně,jsem měl konečně šanci poznat pravého Harryho.Víš myslím si,že teď,když už to Temný pán stejně ví,nemá smysl to dál tajit…….a tak jsem si myslel,že ……..no že je to vůči Samanthe nespravedlivé,takto to před ní zatajovat a tak jsem se rozhodl,že jí to dnes povím.“Ukončil svůj dlouhý monolog Severus.Harry se na něho chvíli díval,než mu vše došlo.Pak vyskočil ze židle Severuse objal.Po tvářích mu stékali slzičky,ale tentokrát slzičky štěstí.Severus byl chvíli zaskočen takovou prudkou reakcí,ale s úsměvem mu objetí opětoval.

Ani jeden z nich si nevšiml právě se otevírajících dveří.

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.