Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

14.kapitola-Minulost

Táák lidišky tady je ta kapitolka jak jsem slíbila......další by měla být zase za týden

 

 

 

 

Samantha otevřela dveře do kuchyně a ztuhla.Nemohla uvěřit tomu,co vidí.Protřela si oči,ale nic se nezměnilo.Rozhodla se,že je radši nechá o samotě a tak chtěla vycouvat z místnosti,ale jak přešlápla,podlaha pod ní zavrzala a ten zvuk upoutal jak chlapcovu tak i Severusovu pozornost.

Harry rychle odskočil od profesora,setřel si slzy a zčervenal.Severus se podíval na svoji manželku a trochu nervozně se na ni usmál.(není divu že byl nervózní ,když věděl co ji chce říct)

„Ehm…..pardon nechtěla jsem rušit……Netušila jsem že už budeš takhle brzo vzhůru Harry.“ Otočila se Samantha na Harryho a věnovala mu srdečný úsměv.Harry se na ni podíval a trochu rozpačitě jí úsměv opětoval. „Tak si sedněte určitě jste ani jeden ještě nejedli co?“ Podívala se na ně pobaveně a když oba zakroutily hlavou,tak se pustila do přípravy snídaně. Neustále jí ale vrtalo hlavou to,co viděla.Za těch pár dní,co tady společně strávily,si už stačila všimnout určitých podobností mezi Harrym a Severusem.A to jak se k němu choval.Jako by byl Harry jeho………v tu chvíli se zastavila v půlce pohybu.Pomalu se otočila na ty dva.Ani jeden jí nevěnoval pozornost.Oba byly zahloubáni ve svých myšlenkách.V tu chvíli si byli tak podobní.Severusi Snapee,co přede mnou tajíš??Zeptala se Samantha sama sebe.Otočila se zpátky k lince a dodělávala snídani.Právě pokládala snídani na stůl,když do kuchyně vešel Sam.Snídaně proběhla v tichosti.Ale nebylo to nepříjemné ticho.

Samantha sklidila ze stolu a chystala se odejít z místnosti,když ji Severus zastavil.

„Sam,potřeboval bych si s tebou o něčem důležitém promluvit.“

Samantha se na něho chvíli dívala,pak přikývla hlavou a posadila se zpátky ke stolu.

„Tak mluv“ pobídla ho.Že už bych se konečně dozvěděla to tvoje tajemství,Severusi?? Říkala si pro sebe.

„Ehm….radši bych to řešil někde v soukromí.“

Harry,který napjatě sledoval jejich konverzaci,narážku pochopil a tak se otočil na Sama.

„Same,co kdybychom se šli projít ven?Je tam docela hezky.“

Sam se podíval na Harryho jako na blázna.“Harry?Je ti dobře?“ „Jasně že jo.Proč??“ Nechápal Harry. „No já jen že je tam tak půl metru sněhu a určitě tam je strašná zima“ vysvětlil trpělivě Samuel. „To jo,ale svítí tam sluníčko.“zašklebil se Harry „Snad se nebojíš sněhu Samíku“ dodal Harry a náramně se bavil pohledem na Sama,který začínal rudnout vzteky. „No to teda nebojím……….a neříkej mi Samíku“ ohradil se Sam. „No jo prcku tak pojď“ zavelel Harry a vyšel z kuchyně se Samem v patách.

Severus a Samantha jejich přestřelku sledovali se zjevným pobavením.Jen co se za chlapci zavřeli dveře,Samantha se otočila na Severuse.

„Tak……..co jsi mi chtěl říct tak naléhavého a ještě o samotě?“

„Možná by bylo lepší si jít sednou do obývacího pokoje a ….“ Byl přerušen.

„Severusi Snapee,nesnaž se z toho vykroutit a mluv.“

Severus si povzdychl „Když já…….nevím kde bych začal..“

„Možná by bylo nejlepší od začátku nemyslíš?“ řekla ironicky.

„Hmm….tak dobře….ale ještě než začnu….slib mi že mě nebudeš přerušovat a že až ti povím všechno tak se nebudeš zlobit“

Samantha se zamyslela Co to může být,že to Severuse takhle zneklidnilo.Vždycky byl u všeho nad věcí Podívala se mu zpříma do očí.Viděla v nich strach, bolest a také tichou prosbu. Proto přikývla. „Dobře slibuju.“

Severus si oddychl a začal své vyprávění.

„Všechno to začalo,když jsem nastoupil do šestého ročníku v Bradavicích.Nikdy jsem neměl žádné kamarády a také jsem se nesnažil si je jakkoliv získat.Byl jsem ten typ samotáře.Nikdy jsem nevyhledával žádnou společnost.Nejraději jsem si zalezl do knihovny a tam si četl knihy.

Už od prvního ročníku,jsem se stal terčem posměšků čtyř Nebelvířanů.Remus Lupin,Peter Pettigrew(Sorry nevim jak se to píše),Sírius Black a …….James Potter.Všichni dohromady si říkali Pobertové.Všichni okolo se tím náramně bavili.Jen jedna osoba osoba se mě vždy zastala.Tou osobou byla Lily Evansová.To se samozřejmě vůbec nelíbilo Jamesovi,jelikož on byl do ní zamilovaný snad už od prvního ročníku,ale Lily si ho vůbec nevšímala.

Asi v polovině šestého ročníku,jsme s Lily začali chodit.Asi rok po dokončení studia v Bradavicích jsme chystali svatbu,ale já musel odjet na misi pro řád.Když jsem se po deseti měsících vrátil,Lily byla vdaná za Pottera a měli spolu dítě-Harryho.

Když byl Harrym rok,tak Pán zla zabil Jamese a Lily,ale to už víš.

To co ti chci říct,je i pro mě hodně těžký………Na začátku roku… jsem se dozvěděl,že… Harry není syn Jamese,ale že je to……. můj syn……….Nikdy si neodpustím to jak jsem se k němu choval.“

 

Poslední komentáře
30.01.2008 18:13:29: jůůů smiley nová kapča =) byla ooc hezkáá těším se na další doufám, že bude do nejdříve...máš můj obti...
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.