Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

24.kapitola-Strach

Takže další kapitolka a už pracuju na další

Harry doběhl do hradu a do sklepení. Vešel do komnat svého otce a přešel ke chlupatině před krbem , na kterou se posadil.

Slzy ,  které se mu po cestě spustily z očí nechal téct po tvářích a tiše vzlykal. Hlavou se mu honila spousta myšlenek. Proč se tak moc zlobil? Vždyť musí vědět , že jsem tam nešel naschvál. Vždyť já nechtěl jít za pozemky. A co když už mě nebude chtít? Co když mě nebude chtít jako syna? Co když mě pošle do děcáku? Ne to ne. Konečně mám rodinu a já to všechno takhle zpackám. Proč jsem nezůstal ve věži? Proč …? Tohle jsem přece nechtěl.

Schoulil se do klubíčka a stále vzlykal. Nemohl , ne on nechtěl , zastavit příval slz. Chtěl ze sebe dostat všechen ten smutek , který právě pociťoval. Pod tíhou všech dnešních událostí a také vyčerpáním , usnul.

 

+++++++++++++++++++++++

 

Severus se přemístil před pozemky Bradavic a rozešel se co nejrychleji k hradu. Chtěl si co nejdříve promluvit se svým synem a ti potomci na ministerstvu ho takhle zdrží. Prý nemá ho tam kdo dopravit , takže budete muset pana Malfoye do Azkabanu dopravit vy osobně.

Vešel k sobě do komnat a shodil ze sebe plášť ,  který si následně pověsil na věšák. Přejel pohledem po místnosti , hledaje svého syna. Když jeho pohled padl na schoulenou postavu , spící na chlupatině před krbem. Přešel potichu k Harrym a klekl si k němu. Sklonil se nad ním a jeho obličej v tu ránu zjihl.Všiml si cestiček od slz na jeho tvářích a tak opatrně , tak , aby Harryho neprobudil , ho vzal do náručí. Harry se zavrtěl a objal Severuse kolem krku. Severus se pousmál a přešel s ním k sobě do ložnice. Opatrně položil Harryho na jednu stranu postele a něžně a pečlivě ho přikryl. Sám pak zalezl do koupelny a když vylezl , vlezl si na druhou stranu postele. Lehl si na bok a s úsměvem pozoroval tvář svého syna. Po chvíli se přetočil na záda a zhasl lampičku. Ležel a hleděl na strop a snažil se usnout , když zaslechl šustění peřiny a pak ucítil hlavu svého syna na hrudi. Objal ho a jeho ruka automaticky hladila Harryho záda.

Po chvíli i on upadl do snů.

 

++++++++++++++++++++++

 

Sam ráno seděl ve společenské místnosti a čekal na Harryho , Rona a Hermionu. Když uviděl scházet Rona ze schodů , postavil se a šel mu naproti. Všiml si , že s ním není Harry.

„Ahoj Rone. Kde je Harry?“

„Čau Same. Netušim , myslel jsem si , že už tu bude s tebou. Třeba už j…“

„Dobrý ráno kluci. Kde máte Harryho?“

„Ahoj Hermi , právě to nevíme.“ Odpověděl Sam.

Hermiona jen pokrčila rameny. „Třeba už je na snídani.“

„Právě to jsem chtěl říct.“ Pokýval hlavou Ron a všichni tři se vydali do Velké síně na snídani.

Harry tam však nebyl. Sam se podíval na svého otce. Severus jako by vycítil jeho pohled , zvedl hlavu od své snídaně . Když si všiml vyděšeného pohledu svého syna , usmál se na něho a doufal , že Sam pochopí , že Harry je v pořádku.

Sam to vážně pochopil a zhluboka si oddechl.

Řekl Hermioně i Ronovi , že se o Harryho nemusí bát , že je v pořádku. Ani jeden to sice nechápal , ale neptali se.

Po snídani , se všichni tři zvedli a zamířily na své hodiny. Sam měl jako první hodinu lektvary a tak si naplánoval , že se po hodině svého otce na Harryho zeptá.

 

++++++++++++++++++++++

Harry se probudil.Takhle krásně se už dlouho nevyspal. Protáhl se a otevřel oči. V tu chvíli si uvědomil , že není v nebelvírské věži a už vůbec ne ve své posteli. Zmateně se rozhlížel po místnosti. Přemítal si jak se sem dostal a v tu chvíli na něj padla všechna tíha včerejší noci.

Takže jsem nejspíš ve sklepení u táty. Uvědomil si. Znovu si prohlédl místnost a pohled mu padl na lístek , který ležel na druhé polovině postele. Vzal si ho tedy do ruky a přečetl si ho.

 

            Až se vyspíš , na stole máš jídlo. Najez se a můžeš jít do věže. Z vyčování tě omluvím.

         Večer po večeři přijď a promluvíme si o včerejšku.

                                               Severus Sna   Táta.

Poslední komentáře
20.04.2008 15:49:30: To Lightsoul: Jsem moc ráda že se ti na mích stránkách líbí smiley Byla jsem se mrknout na tvoje strán...
20.04.2008 00:01:14: Ahojky, dneska jsem narazila na tvoje stránky a hned jsem si musela přečíst tutu povídku, jakmila js...
18.04.2008 21:05:41: Zyan koukni se na kalendář v pravo dole a klikni na 6.4. tam je ta kapitola která tady není.Taky jse...
18.04.2008 14:56:26: tvý povídky jsou skvělý..ale nemůžu najít kapitolu 23...ta která je ¨po hádce...neni tady nebo co......
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.