Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

25.kapitola-Hagrid bude mít radost

Tkže lidiškové je tu další kapitolka

Vím že mi trvalo dlouho,ale mám teď celkem velkej shon ve škole

No takže pusťte se do čtení a omlouvám se za chyby

Hodina skončila a všichni studenti si rychle blily věci a co nejrychleji odcházely z učebny. Nikdo z nich nechtěl v profesorově přítomnosti setrvat déle , než bylo nutné. Sam však seděl na místě a čekal , než všichni odejdou. Když se dveře za posledním studentem zavřely , Sam se zvedl a přešel ke stolu svého otce. Severus ho pozoroval s pozdviženým obočím.

„Potřebuješ něco Same?“ optal se ho.

„No já , jsem se chtěl zeptat , jestli nevíš , kde je Harry?“

„Samozřejmě že vím. Tvůj bratr měl včera tak „geniální“ nápad a opustil pozemky Bradavic.“ Řekl a slovo „geniální“ vyslovil nanejvýš sarkasticky.

„Stalo se mu něco? Je v pořádku?“ vysypal ze sebe hned několik otázek. Měl o bratra opravdu strach.

„Same uklidni se. Harry je v pořádku. Jen byl včera hodně unavený. Přespal u mě. Po vyučování , až se vrátíš na kolej , uvidíš , že Harry už tam na tebe bude čekat.“ Snažil se ho uklidnit Severus a tak se raději o příhodě s Luciusem Malfoyem nezmínil. Však on mu to Harry jistě „rád“ poví sám. Pomyslel si se zadostiučiněním.

„Tak a teď , jestli mě omluvíš , mám další hodinu a pokud se nepletu tak ty taky.“ Ozval se znovu Severus.

„A sakra“ rozeběhl se Sam rychle z učebny rovnou do skleníků , kde mu za dvě minuty měla začínat hodina bylinkářství.

 

++++++++++++++++++++++++

 

Harry s úsměvem položil dopis na noční stolek.

Aspoň vím , že nejsem sám , kdo si nemůže zvyknout na to , že mám otce.

Jeho radost mu však trochu kazilo vědomí , že večer ho čeká velmi , ale opravdu velmi nepříjemný rozhovor s otcem.

S povzdechem se vyškrábal z postele a zamířil ke dveřím , za kterými , jak předpokládal , je koupelna. Trefa. Zaradoval se.

Po ranní , nebo spíše po pohledu na hodiny , odpolední hygieně , zamířil do vedlejší místnosti.

Na stole , jak stálo v dopise , stál talíř s jídlem. Harry , jelikož měl opravdu docela velký hlad , hned k němu zamířil. Když se po jídle podíval na hodinky , zjistil , že je půl druhé. Věděl , že jeho otec by se měl tak do hodiny vrátit a tak se raději rozhodl odejít. Chtěl jejich rozhovor co nejdéle odložit.

Opustil sklepení místnosti a zamířil do nebelvírské věže. Na chodbách potkal jen pár lidí , jelikož většina studentů v tuto dobu měla ještě hodiny.

Prošel společenskou místností do ložnice. Jen co otevřel dveře , se proti němu vyřítila velká bílá chlupatá koule. Harry to nečekal a pod náporem spadl na zem.

„Jau“ zaskuhral , jak si narazil zadek.

„Loo , já vím že jsem tě poslední dobou zanedbával a za to se ti omlouvám. Také jsem si jist že jsem ti chyběl stejně jako ty mě. Ale nemyslím si , že to , že mě zmrzačíš nebo přizabiješ , je zrovna nejlepší nápad jak mi to dokázat.“

Vlk se mu omluvně čumákem otřel o ruku a olízl mu obličej , což Harryho rozesmálo.

„No jo , no jo , já vím. Taky si mi hrozně chyběl. Za tu poslední dobu , co jsem se ti nevěnoval , si opravdu vyrostl.“

„Hmm“ zamyslel se Harry. Vlk ho s nakloněnou hlavou na stranu se zaujetím pozoroval.

„No…….když o tom tak přemýšlím , nemyslím si , že zrovna nebelvírská věž je pro tebe zrovna to pravé viď?“ Vlk souhlasně zaštěkal.

„Co by jsi řekl tomu , kdybych tě zavedl k Hybridovy co?.........uvidíš , určitě se ti u něho bude líbit a rozhodně na tebe bude mít víc času než já. A já slibuju , že tě budu chodit navštěvovat .Tak co?“ Vlk znovu souhlasně zaštěkal. Harry se usmál a podrbal vlka za ušima.

„Tak pojď. Hagrid bude mít radost.“

 

+++++++++++++++++++++++++++++++

 

Harry s vlkem po boku se vydal skrz rozlehlé bradavické pozemky k Hybridově chatrči. Zaklepal na dveře a čekal až mu příjde Hybrid otevřít. Zevnitř se ozval štěkot Tesáka a Hagridův hlas.

„Tesáku , sedni! No tak slyšíš? Sedni!“

Harry se musel při tom usmívat. Hned po tom , co se štěkot uklidnil , se otevřely dveře chatrče , ve kterých stál nyní Hagrid. Ten , když spatřil Harryho , se usmál od ucha k uchu.

„Harry! Poď dál. Chceš čaj? Sedni si. Už dlouho si tu nebyl.“ Začal drmolit hned Hagrid a Harryho nepustil ke slovu.

„Ahoj Hagride. Děkuju…..“ poděkoval za čaj , který před něj Hagrid právě postavil. „….Moc se omlouvám , ale poslední dobou je toho hodně.“ Omluvně se na něho usmál a usrkl čaje ze šálku. Hagrid nad tím jen mávl rukou.

„Nedělej si z toho hlavu Harry. Já sem rád , že si tu. A chápu , že toho máš hodně. Koukám že si nepřišel sám co?“ Usmál se Hagrid a pohodil hlavou směrem , kde právě ležel Loo s Tesákem.

„No víš Hagride , hlavně kvůli tomu jsem tady. Jak jsem řekl poslední dobou je toho moc a uvědomil jsem si , že Loo strašně zanedbávám. Proto jsem tě přišel požádat , jestli by jsi si nemohl nějaký čas nechat Loo u sebe.“ Vyklopil ze sebe Harry pravý důvod jeho návštěvy.

„Jasně Harry. Klidně ji tu nech. Já se vo ni postarám.“ Odvětil Hagrid s úsměvem.

„Děkuji ti Hagride. Jsem ti strašně moc vděčný. No jsem rád že jsem tě viděl , ale už budu muset jít.“ Zvedl se Harry na odchod.

„Nemáš zač Harry. A pozdravuj vode mě Hermionu s Ronem.“

„Jasně Hagride. Ahoj.“

Harry se ještě rozloučil s Loo a pak už zamířil zpátky do hradu.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Po tom co se Harry vrátil od Hagrida , se posadil do křesla ke krbu ve spolčence a čekal , než příjde Sam , Ron a Hermiona.

Po chvíli se opravdu otevřel vstup do společenky a začaly se dovnitř hrnout skupinky studentů. Harry si mezi nimi všiml i těch , na které čekal.

Když si všimli i oni , okamžitě za ním s úsměvem zamířily.

Poslední komentáře
27.08.2009 08:58:07: To už nebude pokračování?smiley${1}
30.04.2009 18:04:48: Ahoj, moc pěkná povídka. Má spád a dobře se čte. Doufám, že máš v plánu ju dokončit, byla by škoda k...
29.01.2009 14:57:25: Další kapitola nebude? smiley${1}
03.01.2009 20:34:22: prosím další kapitolu
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.