Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

8.kapitola-Zlý sen

Zdravim.........tak tady máme první kapitolku v novym roce.............doufam že se bude líbit

Sam letěl neuvěřitelnou rychlostí.Musel to Harrymu říct co nejdřív.To je skvělí.Strávíme Vánoce spolu jako bráchové.To je skvělí.Vběhl do společenské místnosti,ale Harry nikde nebyl.Rozhodl se hned.Vyběhl schody do chlapeckých ložnic a vyhledal Harryho ložnici.Rychle do ní vběhl.Všichni chlapci se na něj dívaly trochu vyjeveně.

„Kde je Harry?“ když si všiml že mezi chlapci Harry není.

„Harry už spí.Tamta postel u okna.“Ukázal Nevil na postel,která byla jediná zatažená.

Sam hned přešel k posteli,kterou mu Nevil ukázal.Roztáhl závěsy.Harry se převracel z jednoho boku na druhý a byl celý zpocený.Sama to hrozně vylekalo.

„Harry…….no tak Harry,probuď se……je to jen sen…jenom zlej sen…tak se probuď ..prosím.“Po tvářích mu stékali slzičky.Hrozně se o Harryho bál.Třásl  s ním,ale Harry se neprobouzel.

„Harry notak“

„Same?“ Harry otevřel oči.Nemohl mluvit pořád byl moc vyčerpaný,ale když uviděl Sama jak je zoufalí,musel mu dát nějak najevo že už je vzhůru.

„H-Harry?“ Sam rychle zvedl hlavu a když uviděl,že je už Harry vzhůru,tak se mu vrhl kolem krku. „Harry,tolik jsem se bál….já..nevěděl jsem jak tě mám probudit….snažil jsem se ale nešlo to.Tolik jsem se o tebe bál bráško.“

Harry se zasekl v půli pohybu.On to ví? „C-co jsi to řekl?J-jak jsi mi to řekl?“

„J-j-já nevěděl….nevěděl jsem že by ti to mohlo vadit….já vždycky jsem chtěl mít staršího brášku a ty ….já prostě chtěl bych aby ten bráška byl stejnej jako ty.“

Takže to neví proletělo Harrymu hlavou „Same to víš že mi to nevadí……….jsem rád ……taky tě beru jako svýho brášku…..“

„Ó jak dojemné“ozval se Ron

„Co tě žere Weasly?“zeptal se Sam „Ty nevýš jaký to je vzrůstat jako jedináček tak se do toho laskavě nepleť“

„Same klid pojď půjdeme do společensky a tam mi povíš co jsi mi chtěl jo?“snažil se klidnit Sama Harry.

„Jak víš že jsem ti něco chtěl říct?“zeptal se udiveně Sam.Harry se zasmál,ale to už  byly ve spolčence a seděli u krbu na křeslech.

„No tak proč jinak by jsi za mnou šel  do ložnice?“řekl pobaveně Harry.

„Hmm…….to je fakt……….víš mluvil jsem s taťkou o tom ,že nemáš kam jet na Vánoce….“

„Co že jsi udělal?!?“vykřikl Harry.Nemohl uvěřit vlastním uším.

„No….já….Harry prosím nezlob se.Jen jsem nechtěl abys strávil Vánoce s nimi.A……taťka mi dovolil,že Vánoce můžeš strávit u nás ,ale nesmí to nikdo vědět.“

„To myslíš vážně?Myslim to že to tvůj táta dovolil?“

„Jo jasně že dovolil.Tak pojedeš s náma?Prosím pojeď.Bráško“Hodil na Harryho pohled smutného štěněte.Harry se musel začít smát

„Ty víš jak člověka ukecat co?Bratříčku“ Sam se šťastně usměje a skočí na Harryho.Harry to nečekal a tak spadl i se Samem na zem.Hrozně se smáli až se najednou otevřel obraz Buclaté dámy a ve vchodu stála profesorka McGanagallová.

„Co to má znamenat.Pane Pottere od vás bych čekala,že už jste dost rozumný na to,aby jste věděl,že po večerce máte být potichu a ne tady………blbnout s pane Snapeem,když ráno vstáváte do školy.“přísně se na ně podívala,ale byla ráda,že v Harryho očích jsou zase ty plamínky štěstí,které tam již týden postrádala.

„Paní profesorko,my se moc omlouváme,ale za to Harry nemůže.Harry už spal,ale já jsem mu musel říct něco velmi důležitého a tak jsem ho vzbudil.“

„Jistě pane Snapee,ale to ještě neznamená,že tu musíte dělat takový kravál,ostatní se chtějí taky vyspat.“

„Omlouváme se paní profesorko už se to víckrát nestane.“sklopil Harry omluvně hlavu.

„To doufám.Dnes vám to ještě prominu.A teď už jděte spát.“s tím odešla.

Harry se Samem se na sebe podívali a měli co dělat,aby se znovu nerozesmáli.Ani jednomu se nechtělo jít do jejich ložnice a tak se Harry posadil na pohovku a pohodlně se opřel.Sam si položil hlavu do Harryho klína a takhle usnuli.Takto je našla i profesorka McGonagallová,která šla na nástěnku připnout brzo ráno nějaké oznámení.

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.