Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Harry Potter a nová rodina?

Prolog

Prolog

Byl pochmurný večer. Kapky deště neúnavně bušily do okna, za nímž seděl chlapec s jizvou na čele ve tvaru blesku , černými vlasy a zelenýma očima. Skoro stéjné, jen trochu slanější kapky stékaly po lících toho chlapce. Jeho dříve zdravě hnědá pleť vypadala dnes smrtelně bledá. "Za hodinu mi bude šestnáct let." zašeptal do ticha pokoje chlapec. Pochmurné myšlenky a drtivé vzpomínky zaplavily jeho mysl. Nejprve umřel Cedrik, o rok později Sirius, můj kmotr, poslední žijící příbuzný. Dursleyovy nemohl počítat. Jako příbuzní se nechovali a tudíž jími nebyli. Ti, co měl rád umírali, a to jen kvůli němu. Kdo bude další? Ron s Hermionou, jeho nejlepší přátelé? Nebo Weasleyovi?S těmito myšlenkami chlapec upadl do polospánku, ale stejně se pár minut po půlnoci probudil a zašeptal:" Vše nejlepší,Harry." a sfoukl svíčku na zákusku.
Do pokoje vletěla sova s dopisem.


Harry,

Jestli čteš tenhle dopis, jsem já i James po smrti. Píšu ti, aby ses dozvěděl pravdu o tom, kdo je tvůj otec. Tvůj otec totiž není James, ale Severus Snape. Severuse jsem milovala, měli jsme se brát, ale ten den, co jsem mu chtěla říct, že jsem těhotná měl nějakou akci se smrtijedy a už se pro moji bezpečnost nevrátil. Tak jsme se domluvili s Jamesem, který do mě byl zamilovaný až po uši a vzali jsme se. Po tvém narození jsme provedli kouzlo na změnu vzhledu, protože jsi vypadal jak Severus. Toto kouzlo by se však mělo pomalu vytrácet, takže budeš čím dál víc podobný na něho. Chci tě ještě upozornit, že Severus neví, že jsi jeho synem , ale doufám, že mu to co nejdříve povíš a on to pochopí a bude se o tebe dobře starat.    Tvoje milující matka Lily Evansová-Potterová

 

Harry na dopis hleděl s otevřenou pusou.Nemohl tomu uvěřit.Snape je jeho otec!!To nemůže být pravda,vždyť ho nenávidí.A jestli se dozví že je jeho syn bude ho nenávidět ještě víc.Ne ,nesmí se to dozvědět.Nikdy.Budeto tak lepší.Prostě na ten dopis zapomenu a hotovo!!S  těmito myšlenkami si lehl do postele a po několika minutách usnul neklidným spánkem.

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.