Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Profesor či otec

1.kapitola-Ošetřovna

Mno jak vidíte tak jsem se činila a o chirurgii jsem napsala další kapču takže jí sem přidávám

Další kapča by měla být k nový rodině a to buď ještě dneska nebo zítra

Harry sebou trhl.Rychle vyskočil na nohy a vytáhl si hůlku z kapsy,kde jí vždy měl schovanou.Rozhlédl se kolem sebe a když si všiml profesora lektvarů,jak se na něho pobaveně šklebí,sklopil hůlku a zahanbeně se na profesora podíval.

Severuse Potterova reakce překvapila,ale nedal to na sobě znát.Když už si ho Potter konečně všiml,musel se ušklíbnout tomu jeho vyděšeného pohledu,který okamžitě přešel do pohledu zahanbeného.

„Pottere!Co tady děláte?!Už je dávno po večerce a to nemluvím o tom že na astronomickou věž že VŠEM studentům bez doprovodu profesora vstup přísně zakázán.“zdůraznil slovo všem.

Když Harry neodpovídal a jen sklopil obličej,Severus nadzvedl obočí.

„Nebo si snad myslíte Pottere,že to pro vás neplatí?Pokud si dobře pamatuji,tak ve školním řádu,žádné vyjímky nejsou.“

„Ne pane.Nemyslím.“odpověděl Harry sotva slyšitelně.

„Pak tedy….odebírám Nebelvíru 30 bodů a zítra v osm si přijďte pro trest……..A teď běžte.“

„Ano pane.“tiše zamumlal Harry a vydal se ke schodišti z astronomické věže.

 

Co to s tím Potterem je?Pomyslel si Severus.Takhle se nikdy nechoval.Vždy byl stejně arogantní jako jeho otec.Tak co se změnilo?V tu chvíli Severus uslyšel ránu a tak se otočil ke schodišti odkud se hluk ozýval.

 

Harry začal pomalu sestupovat ze schodů.Strašně se mu motala hlava a únava tomu moc nepřidala.Šel nekoordinovaně a musel se opírat o zeď aby neupadl.V jednu chvíli se mu však setmělo před očima a upadl do bezvědomí.

 

Severus se otočil.To co tam však viděl nečekal.Potter ležel na schodišti a podle všeho byl v bezvědomí.Proboha co to zase vyváděl.To musí být neustále ve středu pozornosti?Vždyť on na ošetřovně stráví pomalu víc času než ve škole.Přešel k němu a zkontroloval jeho životní funkce.Chlapci evidentně nic nebylo,byl jen nejspíš unavený.Pád také nebyl nijak vážný,takže měl jen pár pohmožděnin a Severus se nemusel bát s ním hýbat.Páteř měl evidentně v pořádku.Aspoň že tak.Oddechl si Severus.Vzal chlapce do náruče a vydal se s ním na ošetřovnu.

Asi v půli cesty si uvědomil,že Pottera nese v náruči.Tam na schodišti ho ani nenapadlo si vyčarovat nosítka a přenést ho na ošetřovnu na nich.Ale bylo ještě něco,co Severuse znepokojovalo daleko více než to,že má právě Pottera v náručí a to to,kolik Potter vážil.Na jeho věk byl strašně lehký a kdyby severus chtěl,mohl by snad spočítat všechny kosti v jeho těle.

To už však byly u ošetřovny a tak musel svoje myšlenky zastavit.Zády strčil do dveří a ty se otevřely.Přenesl Pottera hned na první postel a opatrně ho na ni položil,jako by bál,že ho může rozbít.

Zaklepal na kancelář místní ošetřovatelky.Za chvíli se dveře otevřely a v nich stála rozespalá Popy Pomfreyová v županu.

„Co se děje Severusi?“zeptala se hned jak profesora uviděla a začala si ho prohlížet. „Nezdá se mi,že by jsi byl zraněný.“

„Nic mi není.Jde o Pottera.Našel jsem ho na astronomické věži.Spal.Když jsem ho poslal zpátky do Nehelvítské věže,omdlel na schodech.“Hned jak to Severus dořekl,se Popy vydala k lůžku,na kterém ležel Harry.Starostlivě si ho prohlížela.

„Je hodně vyčerpaný……….Vypadá to,jako by již několik dní nespal..“

„A nejedl“zabručel si Severus potichu pod nos.Popy ho však zaslechla a tak se na něho zvědavě otočila.

„Když jsem ho sem nesl,všiml jsem si jak je vyhublý.“dodal na vysvětlenou.

„Ach jistě“Řekla jen a vydala se ke skříni,kde měla lektvary.Když měla vše,co potřebovala,přešla zpět k Harryho lůžku a začala do něho pomalu,pomocí kouzla dávat lektvary.Nakonec všechny rány ponatírala hojivou mastí.Otočila se a chtěla odejít,kdzž si všimla,že Severus tam stále stojí.Udivilo jí to,ale rychle to zamaskovala.

„Bude v pořádku.Jen se potřebuje pořádně vyspat a pak najíst.Za dva dny bych ho mohla pustit.“

Severus,který pořád zamyšleně pozoroval Harryho se na ní podíval a přikývl.

„Půjdu informovat Brumbála“s tím se otočil a odešel.

Žádné komentáře
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.