Radushiny potrhlé stránky

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Profesor či otec

Prolog

Takže lidičkové přidávám novou povídku,která mě napadla právě dneska.

Doufám že vám bude líbit.Jinak tohle jen takový úvod takže je dost krátkej další kapča by snad měla být delší a snad..ale opravdu nic neslibuju by měla přibýt o výkendu.

No tak se pusťte do čtení a hlavně komentujte

Vaše Radusha

 

Šel po ztemnělých a tichých chodbách bradavického hradu.Od stěn se odrážela ozvěna jeho kroků.Nevnímal okolí.Nevěděl kam jde.Prostě jen šel.Zastavil se až když stanul pře schodištěm na astronomickou věž.Dlouho se nerozmýšlel a vyběhl nahoru.Posadil se na římsu a ponořil se do svých myšlenek.

Už to jsou tři měsíce co Sírius propadl obloukem smrti,ale on na to musel pořád myslet.Dával si to za vinu.Kdyby se tenkrát naučil nitrobranu.Kdyby nešel na ministerstvo.Kdyby,kdyby……ale to jsou samé kdyby a ty Síriusovi život nevrátí.Pořád se ve snech vracel na ministerstvo.Někdy se mu dokonce zdálo o hřbitově,kde zemřel Cedrik……… Sírius a Cedrik……..oba zemřeli……….a oba kvůli němu.

Ani si to neuvědomoval,ale po tvářích se mu kutáleli slzy.Zafoukal studený vítr a Harry se zachvěl zimou.Doteď si to neuvědomoval,ale byla tu zima.Přece jen byl začátek podzimu,pár minut po půlnoci a on byl jen v pyžamu.Schoulil se do klubíčka a zavřel oči.Ne,nechtěl spát,ale únava byla přeci jen větší než jeho vůle a tak se po pár minutách ponořil do říše snů.

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

 

Asi před hodinou přišel ze schůze smrtijedů a byl podat-jako vždy-hlášení Brumbálovi.Pán Zla se rozhodl zaútočit na jednu mudlovskou vesnici.A on-jako jeden z jeho „nejvěrnějších“-o tom byl informován.

Právě teď mířil na astronomickou věž.Po každém setkání tam chodí.Vždy si tam vyčístí hlavu.Přijde na jiné myšlenky.

Vyšel po schodech a otevřel dveře.Přešel k římse a zahleděl se do dálky.Byla jasná noc.Hvězdy i měsíc krásně zářily.Byl úplněk.Ze Zapovězeného lesa se ozvalo vlkodlačí zavití.Severus tomu nevěnoval pozornost.Byl ponořen do svých myšlenek.

Napravo od něj zaznamenal pohyb.Rychle vytáhl hůlku a otočil se tím směrem.Na zemi ležela schoulená postava.Severus k ní pomalu přešel a posvítil si hůlkou.Když rozeznal postavu,která před ním ležela,nemohl uvěřit vlastním očím.

Potter?Co ten tady dělá?Pak se ušklíbl.No jistě,co bych si taky jiného mohl myslet.Znovu porušuje pravidla.Ale tentokrát mu to jen tak neprojde o to se postarám.Sehnul se k němu a chtěl ho probudit.Už natahoval ruku,že s ním zatřese,ale když si všiml ještě nezaschlých cestiček od slz,ruku zase stáhl.Napřímil se a trochu nevěřícně na Harryho hleděl.

Potter brečel?!Co se ustalo?Ještě nikdy jsem ho brečet neviděl.Proboha Severusi vzpamatuj se.Je to Potter a ty ho tady skoro lituješ.Určitě se mu nic tak hrozného nestalo.Jak znám Pottera,tak mu jeden z těch jeho kamarádíčků sebral čokoládu.

Ušklíbl se a zatřásl s Harrym.

Poslední komentáře
04.03.2008 16:53:20: Zní to zajímavě. Doufám, že tu bude brzy další kapitolka.
 
Žijte v přítomnosti a nenechte se znehybnit strachem z budoucnosti.